Till startsidan

André Nilsson

André arbetar med IT-drifts- och förvaltningsupphandlingar samt rådgivning inom IT-strategi, IT-organisation och IT-säkerhet.

André fokuserar framför allt på rollen som projektledare. Han är en mycket kompetent  problemlösare som har lätt att sätta sig in i verksamhetens behov för att se hur teknik, tjänster, organisation och strategi kan stödja verksamheten. Hans bakgrund är inom förvaltning, drift och systemutveckling. Huvudsaklig erfarenhet är inom statliga myndigheter och kommuner samt telekommunikations-, skogs- och tillverkningsindustri.

T: 070-208 58 68
E: andre.nilsson@adviceu.se

Stefan Olsson

Stefan arbetar med förvaltningsstyrning, projektledning samt upphandlingsrådgivning av IT-system och tjänster.

T: 070-312 85 00
E: stefan.olsson@adviceu.se

Läs mer om Stefan Olsson
 

Hans-Eric Lindström

Hans-Eric är en teknisk verksamhetskonsult, med integrationer som specialområde.

T: 070 - 594 10 96
E: hans-eric.lindstrom@adviceu.se

Läs mer om Hans-Eric Lindström

Håkan Häggblad

Håkan arbetar med avancerad rådgivning rörande verksamhetsutveckling och upphandling inom omåderna IT-system och IT-tjänster.

T: 070-377 70 37
E: hakan.haggblad@adviceu.se

Läs mer om Håkan Häggblad
 

Linn Jansson

Linn arbetar med projektledning och rådgivning inom GDPR.

T: 072-7381298
E: linn.jansson@adviceu.se

 

Läs mer om Linn Jansson

Helen Könberg

Helen arbetar med upphandlingsrådgivning och projektledning.

T: 070-240 84 91
E: helen.konberg@adviceu.se

Läs mer om Helen Könberg
 

Erik Näslund

Erik arbetar med upphandlingsrådgivning och projektledning med inriktning på IT.

T: 076-868 69 69
E: erik.naslund@adviceu.se

Läs mer om Erik Näslund

Martin Grysell

Martin arbetar med upphandlingsrådgivning och verksamhetsutveckling inom IT.

T: 076-340 29 10
E: martin.grysell@adviceu.se

Läs mer om Martin Grysell
 

Christer Lundberg

Christer arbetar  med verksamhetsanalys, förstudier, upphandlingsrådgivning, förändringsledning och processbaserad verksamhetsutveckling.

T: 070-347 78 73
E: christer.lundberg@adviceu.se

Läs mer om Christer Lundberg

Elisabet Nilsson

Elisabet arbetar som senior projektledare/ rådgivare. Elisabet har vana vid att driva verksamhets- och IT-projekt från både från kund- och leverantörssidan. Hon har över 15 års erfarenhet från energibranschen.

T: 070-288 84 34
E: elisabet.nilsson@adviceu.se

Läs mer om Elisabet Nilsson
 

Håkan Sundberg

Håkan arbetar främst med verksamhetsanalys, förstudier, projektledning och processbaserad verksamhetsutveckling.

T: 070-312 64 02
E: hakan.sundberg@adviceu.se

Läs mer om Håkan Sundberg

Bengt Herlin

Bengt arbetar med verksamhetsutveckling och upphandlingsrådgivning inom IT-system och IT-tjänster.

T: 072-312 66 00
E: bengt.herlin@adviceu.se

Läs mer om Bengt Herlin
 

Urban Holmgren

Urban arbetar med projektledning/ verksamhetsutveckling och upphandlingsrådgivning inom IT-området.

T: 070-544 21 98
E: urban.holmgren@adviceu.se

Läs mer om Urban Holmgren

Urban Sandström

Urban arbetar med process- och verksamhetutveckling, upphandlingsrådgivning och projektledning.

T: 070-522 56 59

E: urban.sandstrom@adviceu.se

Läs mer om Urban Sandström
 

Mikael Lövebrant

Mikael arbetar med verksamhetsutveckling, projektledning och upphandlingsrådgivning inom IT-system och IT-tjänster.

T: 076-777 97 00
E: mikael.lovebrant@adviceu.se

Läs mer om Mikael Lövebrant

Henrik Melander

Henrik arbetar med verksamhetsanalys och förstudier inom HR, samt upphandlingsrådgivning inom IT-system och IT-tjänster.

T: 070-879 47 20
E: henrik.melander@adviceu.se

Läs mer om Henrik Melander
 

Linus Gustafsson

Linus arbetar med verksamhetsutveckling, upphandlingsrådgivning och projektledning inom IT. Han har drygt 10 års erfarenhet från energibranschen och ett förflutet som utvecklare.

T: 070 - 301 45 96
E: linus.gustafsson@adviceu.se

Läs mer om Linus Gustafsson

Fredrik Björnskiöld

Fredrik arbetar med verksamhetsutveckling och upphandlingsrådgivning inom IT-system och IT-tjänster.

T: 070 – 946 07 53
E: fredrik.bjornskiold@adviceu.se​

Läs mer om Fredrik Björnskiöld
 

André Nilsson

André arbetar med IT-drifts- och förvaltningsupphandlingar samt rådgivning inom IT-strategi, IT-organisation och IT-säkerhet.

T: 070-208 58 68
E: andre.nilsson@adviceu.se

Läs mer om André Nilsson

Jan Westberg

Jan arbetar med projektledning i samband med upphandlingsprojekt samt upphandlingsrådgivning inom telekom, affärssystem och IT-tjänster.

T: 070-657 08 57
E: jan.westberg@adviceu.se

Läs mer om Jan Westberg
 

Mats Wilhemsson

Mats arbetar med verksamhetsutveckling inom områdena IT- stöd och IT-tjänster.

T: 070-222 16 60
E: mats.wilhelmsson@adviceu.se

Läs mer om Mats Wilhelmsson

Maria Jonsson

Maria arbetar med process- och verksamhetsutveckling och projektledning. 

T: 070-347 82 32
E: maria.jonsson@adviceu.se

Läs mer om Maria Jonsson
 

Bo Risslén

Bo arbetar med upphandling, projektledning och verksamhetsutveckling med specialistkompetens inom IT och telekom.

T: 070-233 99 17
M: bo.risslen@adviceu.se

Läs mer om Bo Risslén

Petter Ulander

Petter arbetar med verksamhetsutveckling och upphandlingsrådgivning inom IT-system och IT-tjänster, samt som föreläsare/utbildare inom IT-upphandling.

T: 070-212 58 00
E: petter.ulander@adviceu.se

Läs mer om Petter Ulander
 

Henning Johnsen

Henning arbetar främst med upphandling och verksamhetsutveckling med lång erfarenhet från IT och Telekom.

T: 070 – 209 93 94
E: henning.johnsen@adviceu.se

Läs mer om Henning Johnsen

Rickard Åkerman

Rickard arbetar med verksamhetutveckling, projektledning  och upphandlingsrådgivning.

T: 073-074 07 00
M: rickard.akerman@adviceu.se

Läs mer om Rickard Åkerman
 

Jonas Nilsson

Jonas arbetar med verksamhetsutveckling och projektledning samt håller utbildningar inom dessa områden.

T: 070-642 22 16
E: jonas.nilsson@adviceu.se

Läs mer om Jonas Nilsson
© Copyright 2017 AdviceU AB

Fotograf: Emma Larsson